Ретуш фотографій для стоків
Posted by Taras Kushnir on August 12, 2015
Якось мене запитали про те, що саме “фотошопиться” на фотографіях, які відправляються на фотостоки і я вирішив написати досить загальний список в блозі. Для початку, видаляються всі trademarks (торгові марки, лейби), які тільки можуть бути на взутті, одязі, речах та будь-яких інших об'єктах на фотографії. Навіть на олівцях. На однотонних частинах кадру видаляється пилюка, яку деколи видно в повітрі чи на об'єктиві за рахунок контрасту. Частини зображення, де найбільше видно шуми (високе ISO), обробляється згладжуванням або шумодавом. Видалення хроматичних аберацій (наприклад, purple fringing) на металевих поверхнях при нерівномірному або слабкому освітленні - це буває найскладніша робота. Обтинання (cropping) зображення так, щоб воно відповідало деякому паттерну (золоте січення, 2/3 січення, гармонійні трикутники, ділення Фібоначчі та інші). Ретуш облич на зображенні за допомогою Wavelet decomposition або інших просунутих методик. Створення різкішого зображення на окремих деталях (за допомогою Unsharp mask та аналогів) та за допомогою зменшення фотографії не нижче мінімально допустимого розміру (якщо дозволяють оригінальні розміри). Деякі люди також для ретуші облич використовують різні текстури шкіри та волосся. Для ретуші я використовую редактор Gimp та обробку RAW у Darktable. Якщо у вас є запитання, не соромтесь задавати їх в коментарях.
Читати далі →
Як правильно варити рис в поході
Posted by Taras Kushnir on July 29, 2015
Хто з туристів не відшкрябував приварений рис із дна казанка/кастрюлі в поході в холодній воді? Одного разу, коли я гуляв в околицях Arolla в Швейцарських Альпах і взяв із посуду з собою тільки MSR Reactor, а з їжі - рис і овочі, в мене стало нагальним наступне питання: як приготувати рис так, щоб потім помити банячок із мінімальними зусиллями в холодній воді? І придумав. Схема приготування досить проста і складається із циклів: доводимо воду з рисом до кипіння виключаємо газ/жар чекаємо 5хв, поки вода трошки остигне якщо рис не зготувався, починаємо спочатку Ця схема, крім виграшу з банячком, приносить ще один виграш: відбувається досить суттєва економія газу. Нею можна користуватись і при приготуванні рису на вогнищі, і вдома для економії. Користайте!
Читати далі →
Новий український закордонний паспорт не за 7 днів
Posted by Taras Kushnir on July 28, 2015
Нещодавно (з 1го січня 2015 року) в Україні почали видавати нові біометричні паспорти, що викликало досить багато бурлінь в інтернетах. Як завжди, люди поділились на два табори і одним все чудово підходило, а інші були незадоволені і постійно знаходились якісь недорахування. Ось зараз з певних причин з’явилась необхідність виробити другий закордонний паспорт (це має багато плюсів) і я вирішив скористатись пришвидшеною процедурою видачі в провладному підприємстві “Документ”, що має філіал у Львові. Поки про “Документ” читав тільки позитивні відгуки, тому їхав туди із натхненням і цей пост про те, як все моє натхнення пропало.
Читати далі →
Нарешті 7с!
Posted by Taras Kushnir on May 17, 2015
Відпочивши тиждень після травневих, я таки заліз “Тарас Бульба” - класичне 7с на скелях Довбуша. Для пролазу “Тараса Бульби” мені знадобились: 3 роки з хвостиком скелелазних тренувань (зараз якраз початок мого четвертого року) 3 чудові книжки по скелелазінню ("Self-coached climber", "Training for climbing" та "Gimme kraft") 3 спроби в день пролазу та ще 9 спроб в інші 3 дні (не рахуючи 4 днів роботи над ним з верхньою страхівкою) Всі три спроби з нижньою в день пролазу мене страхувала Юля і це для неї була перша страховка на такій категорії. Заліз я його в La Sportiva Katana laces. На першу спробу я почувався неймовірно сильним, ніби можу його зразу замочити, але натупив з ногами. Другу спробу я теж зіпсував через те, що вирішив пролізти по-іншому, ніж планував. На третю спробу я вже був настільки втомлений, що думав, що не залізу і ліз просто щоб ще попрацювати над маршрутом, але вдалось залізти! Як і всі новачки, я не дуже люблю, коли інші люди дивляться на мою спробу пролазу, але цього дня зібралась невелика аудиторію в 7-8 людей, які, як я думав, будуть мені заважати тим, що я буду себе почувати сковано, але в результаті вони мені допомогли своєю підтримкою і криками “Давай!”. Після пролазу я відчув себе настільки морально розслабленим і вільним, адже я вже тиждень прокидався та засинав, хоч раз та й згадуючи якийсь перехват на маршруті. Крім того, саме ця категорія була дуже важливою для себе особисто. Зараз в мене грає Symphony No.87 in A major Гайдна і під неї згадуючи відчуття після пролазу, я почуваюсь ще більш розслабленим морально. Дякую Андрію та Юлі за страховку та всім, хто мене підтримував і вірив :) Залишилась ще одна сходинка до 8а.
Читати далі →
Замітка по тренувальних циклах
Posted by Taras Kushnir on May 14, 2015
Традиційно скелелази мають кілька підходів до тренувань: хаотичний каламбур (приходять і лазять - так робить більшість) цикли (чіткий вихід на пік форми в певний період після відпочинку після циклу) мішана схема (більш-менш підтримання постійного рівня, але нижчого за теоретичний пік) Вже півтори роки я тренуюсь по циклах, які складаються із: входження (якщо я давно перед цим не лазив) тренування на максимальну силу (threshold bouldering) тренування витривалості (4x4 або top-rope laps - лазіння з верхньою по якомусь маршруті на витривалість) відпочинок (лазіння низької інтенсивності), після якої теоретично настає пік (на змагання, пролаз, etc). Ось буквально недавно, прослухавши подкаст Ондри, з якого, я, до речі, і почув про TRX, я здивувався, виявивши, що він тренується навпаки, спочатку витривалість, а потім силу. Це мене сильно заінтригувало і я вирішив поекспериментувати над собою і теж видозмінити свій цикл.
Читати далі →