Vivo en Talino
Posted by Taras Kushnir on October 31, 2015
Після двох з половиною місяців в Естонії, Таллінн мені здається містом для спокійного та розміреного життя. Автобуси, посилки і хмари приходять по розкладу. Бігуни бігають із пульсомірами у яскравих кросівках, жінки пенсійного віку спокійно їздять у своїх універсалах 90х років, чайки кожного дня гадять на машини. За час мого перебування тут літо доволі швидко змінилось осінню, а тепер, в листопаді, здається, вже і зимою. За цей час мало що змінилось. Сонце стало сходити пізніше і заходити швидше, а саме небо стало сіріше (хоча з фото для привертання уваги так не здається). Проте Таллінн за цей час встиг трохи розказати про себе. Про це і буде пост.
Читати далі →
Блог Jamming святкує ювілей: 1 рік онлайн!
Posted by Taras Kushnir on September 14, 2015
З приводу такої події я хочу навести деяку статистику, а також відповісти на питання користувачів. Не те, щоб це були прямі питання мені, але задаючи ці питання у пошукові системи, ці користувачі попадали на мій блог. Отже, за рік цей блог отримав 78 212 переглядів і його відвідали 13 831 унікальних відвідувачів. Топ країн користувачів в порядку спадання: Україна (5148 відвідувачів), Китай (2082), США (1633), Росія (674 відвідувачі), Франція (653) + ще кілька країн по 200 відвідувачів. Топ сторінок: “Як замовляти спорядження із знижками”, “Використане в Альпах спорядження в 2014”, “Історія першої тисячі доларів у стоках”, “Співпраця” та “Розклад маршруток на скелі Довбуша”. Найбільша кількість переглядів за день - 3482. На наступних позиціях - кілька днів із 1700 переглядів. Решта менші. І тепер - найцікавіше: екзотичні пошуки, які завели користувачів на Jamming та не менш екзотичні відповіді: "негатине враження про стенди" - то треба шукати статтю Красовської про "Бухту" "яка треба програма для завантаження фото" - треба моя. Xpiks називається. Погугліть "киборг кушнир" - ви про скелелаза? Він - монстр, а не кіборг "чого не можна макро об\\\\\\\'єктив на кропнуту камеру" - та чого ж не можна.. Хіба байонет не підійде або немає такого об'єктива "як заробити 1000 доларів не в інтернеті" - тяжко сказати. Можна вкрасти або заробити на будівництві, наприклад. "болить спина коли нагинаю голову" - жаль. У вас, швидше за все, зсунуті хребці. Сходіть до масажиста. "як зробити щоб змагання виграли завдяки тобі" - цікавий запит. Ви можете травмувати суперників або домовтесь з суддями "чому мені подобається весна" - цей запит прийшов українською мовою з Росії. Друже, я не знаю, чому тобі подобається весна.. "Потрібно 2 тис доларів заробити за тиждень" - див. відповідь вище про одну тисячу і повтори. "антоними до\"точка опори\"" - якщо знайдете, напишіть мені "конкурс мокрих трусів" - мабуть, найцікавіший запит "Що робити коли задихуєся під час бігу" - збавте темп і зменшіть відстань. Після цього нарощуйте відстань або час на 10% за тиждень "шноркі для скалолазення" - запит з України. Де це говорять "шноркі"? А також я заробив 50 американських центів завдяки рекламі на блозі, хоча я її поставив кілька місяців назад. Підписуйтесь на оновлення!
Читати далі →
Таллінн. Про місто
Posted by Taras Kushnir on August 29, 2015
Мабуть, перше, що приходить в голову про Естонію - це жарти про неї. А перше, що приходить в голову про Таллінн - це як правильно написати це слово? З двома “н” чи ні? Правильна відповідь - з двома. Як казав Жванецький: “ну добре, ми будемо писати Таллінн з двома ‘л’ і з двома ‘н’, але з маленької букви!”. Перед приїздом сюди я прочитав у Вікіпедії, що в Таллінні живе всього 600 тис. населення (проти близько 900 тис. у Львові) і вважав його меншим за Львів і по розмірах теж. Ще одним показником розміру міста є відстань від міста до аеропорту (ну і наявність аеропорту теж). Аргументом за те, що Таллінн - мале місто є те, що аеропорт розміщений за 4 кілометри від безпосереднього центру міста. Та приїхавши сюди, виявилось, що Таллінн все ж не такий малий, як я про нього думав.
Читати далі →
Ретуш фотографій для стоків
Posted by Taras Kushnir on August 12, 2015
Якось мене запитали про те, що саме “фотошопиться” на фотографіях, які відправляються на фотостоки і я вирішив написати досить загальний список в блозі. Для початку, видаляються всі trademarks (торгові марки, лейби), які тільки можуть бути на взутті, одязі, речах та будь-яких інших об'єктах на фотографії. Навіть на олівцях. На однотонних частинах кадру видаляється пилюка, яку деколи видно в повітрі чи на об'єктиві за рахунок контрасту. Частини зображення, де найбільше видно шуми (високе ISO), обробляється згладжуванням або шумодавом. Видалення хроматичних аберацій (наприклад, purple fringing) на металевих поверхнях при нерівномірному або слабкому освітленні - це буває найскладніша робота. Обтинання (cropping) зображення так, щоб воно відповідало деякому паттерну (золоте січення, 2/3 січення, гармонійні трикутники, ділення Фібоначчі та інші). Ретуш облич на зображенні за допомогою Wavelet decomposition або інших просунутих методик. Створення різкішого зображення на окремих деталях (за допомогою Unsharp mask та аналогів) та за допомогою зменшення фотографії не нижче мінімально допустимого розміру (якщо дозволяють оригінальні розміри). Деякі люди також для ретуші облич використовують різні текстури шкіри та волосся. Для ретуші я використовую редактор Gimp та обробку RAW у Darktable. Якщо у вас є запитання, не соромтесь задавати їх в коментарях.
Читати далі →
Як правильно варити рис в поході
Posted by Taras Kushnir on July 29, 2015
Хто з туристів не відшкрябував приварений рис із дна казанка/кастрюлі в поході в холодній воді? Одного разу, коли я гуляв в околицях Arolla в Швейцарських Альпах і взяв із посуду з собою тільки MSR Reactor, а з їжі - рис і овочі, в мене стало нагальним наступне питання: як приготувати рис так, щоб потім помити банячок із мінімальними зусиллями в холодній воді? І придумав. Схема приготування досить проста і складається із циклів: доводимо воду з рисом до кипіння виключаємо газ/жар чекаємо 5хв, поки вода трошки остигне якщо рис не зготувався, починаємо спочатку Ця схема, крім виграшу з банячком, приносить ще один виграш: відбувається досить суттєва економія газу. Нею можна користуватись і при приготуванні рису на вогнищі, і вдома для економії. Користайте!
Читати далі →