Книги по фотографії
Posted by Taras Kushnir on October 31, 2015
Щоб дізнатись основи фотографії не обов’язково записуватись на дорогі фотокурси. Я завжди був за самоосвіту і одне з моїх хоббі - Фотографія - не виключення. Як і багатьом іншим, мені хотілось знімати особливі та хороші кадри. Не можу сказати, що я вже досяг в цьому неймовірних успіхів, але завдяки деяким книгам я просунувся далеко від того фотографа-новачка, яким ще відносно недавно був. Нижче пропоную вам список книжок, які відіграли в цьому важливу роль.
Читати далі →
Vivo en Talino
Posted by Taras Kushnir on October 31, 2015
Після двох з половиною місяців в Естонії, Таллінн мені здається містом для спокійного та розміреного життя. Автобуси, посилки і хмари приходять по розкладу. Бігуни бігають із пульсомірами у яскравих кросівках, жінки пенсійного віку спокійно їздять у своїх універсалах 90х років, чайки кожного дня гадять на машини. За час мого перебування тут літо доволі швидко змінилось осінню, а тепер, в листопаді, здається, вже і зимою. За цей час мало що змінилось. Сонце стало сходити пізніше і заходити швидше, а саме небо стало сіріше (хоча з фото для привертання уваги так не здається). Проте Таллінн за цей час встиг трохи розказати про себе. Про це і буде пост.
Читати далі →
Блог Jamming святкує ювілей: 1 рік онлайн!
Posted by Taras Kushnir on September 14, 2015
З приводу такої події я хочу навести деяку статистику, а також відповісти на питання користувачів. Не те, щоб це були прямі питання мені, але задаючи ці питання у пошукові системи, ці користувачі попадали на мій блог. Отже, за рік цей блог отримав 78 212 переглядів і його відвідали 13 831 унікальних відвідувачів. Топ країн користувачів в порядку спадання: Україна (5148 відвідувачів), Китай (2082), США (1633), Росія (674 відвідувачі), Франція (653) + ще кілька країн по 200 відвідувачів. Топ сторінок: “Як замовляти спорядження із знижками”, “Використане в Альпах спорядження в 2014”, “Історія першої тисячі доларів у стоках”, “Співпраця” та “Розклад маршруток на скелі Довбуша”. Найбільша кількість переглядів за день - 3482. На наступних позиціях - кілька днів із 1700 переглядів. Решта менші. І тепер - найцікавіше: екзотичні пошуки, які завели користувачів на Jamming та не менш екзотичні відповіді: "негатине враження про стенди" - то треба шукати статтю Красовської про "Бухту" "яка треба програма для завантаження фото" - треба моя. Xpiks називається. Погугліть "киборг кушнир" - ви про скелелаза? Він - монстр, а не кіборг "чого не можна макро об\\\\\\\'єктив на кропнуту камеру" - та чого ж не можна.. Хіба байонет не підійде або немає такого об'єктива "як заробити 1000 доларів не в інтернеті" - тяжко сказати. Можна вкрасти або заробити на будівництві, наприклад. "болить спина коли нагинаю голову" - жаль. У вас, швидше за все, зсунуті хребці. Сходіть до масажиста. "як зробити щоб змагання виграли завдяки тобі" - цікавий запит. Ви можете травмувати суперників або домовтесь з суддями "чому мені подобається весна" - цей запит прийшов українською мовою з Росії. Друже, я не знаю, чому тобі подобається весна.. "Потрібно 2 тис доларів заробити за тиждень" - див. відповідь вище про одну тисячу і повтори. "антоними до\"точка опори\"" - якщо знайдете, напишіть мені "конкурс мокрих трусів" - мабуть, найцікавіший запит "Що робити коли задихуєся під час бігу" - збавте темп і зменшіть відстань. Після цього нарощуйте відстань або час на 10% за тиждень "шноркі для скалолазення" - запит з України. Де це говорять "шноркі"? А також я заробив 50 американських центів завдяки рекламі на блозі, хоча я її поставив кілька місяців назад. Підписуйтесь на оновлення!
Читати далі →
Таллінн. Про місто
Posted by Taras Kushnir on August 29, 2015
Мабуть, перше, що приходить в голову про Естонію - це жарти про неї. А перше, що приходить в голову про Таллінн - це як правильно написати це слово? З двома “н” чи ні? Правильна відповідь - з двома. Як казав Жванецький: “ну добре, ми будемо писати Таллінн з двома ‘л’ і з двома ‘н’, але з маленької букви!”. Перед приїздом сюди я прочитав у Вікіпедії, що в Таллінні живе всього 600 тис. населення (проти близько 900 тис. у Львові) і вважав його меншим за Львів і по розмірах теж. Ще одним показником розміру міста є відстань від міста до аеропорту (ну і наявність аеропорту теж). Аргументом за те, що Таллінн - мале місто є те, що аеропорт розміщений за 4 кілометри від безпосереднього центру міста. Та приїхавши сюди, виявилось, що Таллінн все ж не такий малий, як я про нього думав.
Читати далі →
Життя в епоху змін
Posted by Taras Kushnir on August 17, 2015
"Не дай Вам Бог жити в епоху змін". Древня китайська мудрість Насправді тяжко сказати, коли все це почалось, але можна сказати, що все загострилось в серпні 2014 року. Я був тоді у маленькому французькому містечку Шамоні в Альпах. Альпіністський виїзд закінчився, напарники вже поїхали і в кемпінгу я коротав лічені дні до рейсу додому. Вдень я читав книжки і новини з інтернету або гуляв по містечку. Останні кілька днів йшов дощ і мої маршрути пролягали лише від намету до альтанки і назад. Під альтанкою не капало і з перебоями тягнув місцевий вай-фай, яким користувалось занадто багато людей одночасно. Того дня я встав годині так в дев’ятій і поснідав, як завжди, вівсянкою з сухофруктами. Небо, як і день до того, було затягнуте і накрапав легкий дощ, який вже давно надоїв. Я дойшов до альптанки на автоматі, заварив дешевий чай, який купив в супермаркеті Carrefour і включив на телефоні вай-фай. Зверху екрану відразу блимнуло повідомлення про новий email: дома мене чекає повістка з військкомату.
Читати далі →