Leg day
Posted by Taras Kushnir on November 19, 2015
Улюблений жарт боді-білдерів - “Friends don’t let friends skip leg day” - про те, що нікому не подобається займатись ногами, а ось торсом - подобається. В результаті виходять хлопці із великим, розкачаним штангами і штучними білками, торсом і тоненькими ніжками. Особисто я не знаю таких бодібілдерів, але зате знаю багато скелелазів із дуже подібними проблемами. Я опишу вам кілька ситуацій і можливо ви впізнаєте себе або когось із друзів.
Читати далі →
Догляд за льодолазним спорядженням
Posted by Taras Kushnir on November 14, 2015
Будь-яке льодолазне спорядження з часом потребуватиме догляду, а особливо тоді, коли ви ним активно користуєтесь. Коли я говорю про льодолазне спорядження, маю на увазі льодові інструменти, кішки та льодобури. Перше і найбезобідніше, з чим ви можете зіткнутись - це іржа. Щодо цього переживати особливо не потрібно, тому що якщо ви - активний льодолаз, то ви витрете іржу об лід вже на наступному водопаді. Ось що серйозніше за іржу, то це ступлення спорядження, або його пошкодження (наприклад, об скелі під тонким льодом). Цей пост містить пояснення і відео як повернути майже заводську заточку.
Читати далі →
Стратегія для змагань із болдерінгу тривалістю 5 годин і 200 учасниками
Posted by Taras Kushnir on November 12, 2015
Нещодавно я був на змаганні Boulderliiga у Хельсинки, Фінляндія, яке тривало 5 годин. Для змагання було підготовлено 74 болдерінги. 74 болдерінги, Карл! Достатньо для кожного. Мені тепер здаються трохи аматорськими домашні змагання тривалістю 2 години, хоча там акцент трохи на іншому, звісно. Якщо домашні змагання можна вважати забігом на швидкість на 5 кілометрів, то ці - забіг на всі 15. Найцікавіше, що для когось він теж був на швидкість.. Я ще не приймав участі в таких довгих змаганнях і вирішив неодмінно взяти участь, щоб отримати корисний досвід. Взагалі в мене є певний досвід змагань: кожного року впродовж останніх трьох я стараюсь попасти на Rock-Test, Boulderring, Helios, Bukhta або будь-які інші змагання, що в нас проходять. Зазвичай вони складаються із кваліфікації та фіналу. Кваліфікації тривають близько двох годин і бувають або на витривалість (всі болдери мають однакову вартість і треба залізти найбільше), або на силу (враховується 6-8 найскладніших болдерінгів). Після кваліфікації top-6 учасників чекають фінали. Для наших змагань в мене, за рахунок досвіду виступів на подібних, є стратегії як виступати. Тут же в 5-ти годинному марафоні на стенді я буду виступати вперше.
Читати далі →
Фінське змагання Boulderliiga
Posted by Taras Kushnir on November 12, 2015
Давно в цьому блозі про скелелазіння не було постів про скелелазіння і ось воно. Початок довгої серії. Минулих вихідних я приймав участь у етапі змагання Boulderliiga (це не описка, там дві букви “i”), що проходив у Хельсинки в Фінляндії в скеледромі BK Isatis. На цьому змаганні було 208 учасників, 74 болдерінги та 5 годин на те, щоб їх залізти. Про саме лазіння я напишу інший пост, а тут розкажу за скеледром і змагання.
Читати далі →
Книги по фотографії
Posted by Taras Kushnir on October 31, 2015
Щоб дізнатись основи фотографії не обов’язково записуватись на дорогі фотокурси. Я завжди був за самоосвіту і одне з моїх хоббі - Фотографія - не виключення. Як і багатьом іншим, мені хотілось знімати особливі та хороші кадри. Не можу сказати, що я вже досяг в цьому неймовірних успіхів, але завдяки деяким книгам я просунувся далеко від того фотографа-новачка, яким ще відносно недавно був. Нижче пропоную вам список книжок, які відіграли в цьому важливу роль.
Читати далі →