Як добратись на скелі Довбуша
Posted by Taras Kushnir on February 12, 2013
На Скелі Довбуша зі Львова найкраще добратись з допомогою маршрутки Львів-Труханів, а потім пішки. Під катом розклад, сфотографований у водія автобуса. Також я записав GPX трек на скелі - див. нижче.
Читати далі →
Татранське льодолазіння. Частина друга і остання
Posted by Taras Kushnir on January 11, 2013
Після Вевєркіна, інший непоганий водопад, на який ми пішли - був Grashov l’ad - каскад із двох водопадів, кожен довжиною в 2 шнурки.
Читати далі →
Татранське льодолазіння. Частина 1
Posted by Taras Kushnir on January 11, 2013
Розповідь ця буде про 10ти-денну поїздку в Словацькі татри в цілях льодолазіння і дослідження нового для себе району.
Читати далі →
Ельбрус 2012
Posted by Taras Kushnir on October 29, 2012
Про Ельбрус я почув ще давно в дитинстві, класі так в другому-третьому, причому тоді путав його з Еверестом, і думав що то все назви одної гори.. Всі вони десь найвищі. Якась подібна путаниця була аж до зараз, але вже не з назвою. Колись я знав, що на Ельбрус є канатна дорога і думав, що вона веде чуть не на саму вершину (одну чи другу - я ще не знав), чув щось про якісь “бочки” і про обсерваторію. Напевно все. Ситуація поправилась в околі кількох років, коли я почав цікавитись горами більше. Дізнався, що Ельбрус - вулкан, має 2 вершини, дізнався його точну висоту (5642м вища вершина і 5621м нижча), дізнався, що на Ельбрус є маршрути 6а та 6b категорій складності (маршрути Кюкюртлю по ущелині Уллу – Хурзук), що канатка зовсім не до кінця, а чарівним чином до тих самих “бочок”, про які я чув колись. Після цьогорічного закриття 3го розряду в Безенги ми спустились в Нальчик, купили квитки на поїзд додому, поїли і на тому ж транспорті попрямували в селище Терскол.
Читати далі →
Хычины по-безенгийски (рецепт)
Posted by Taras Kushnir on October 26, 2012
Наводжу рецепт хичінів, які нам так подобались в Безенгах. <<< Начинка Тесто Приготовление Выпекание Сварить картофельное пюре. Очень хорошо растолочь. Потереть сыр на самой мелкой тёрке. Смешать. Сыра > чем картошки. Сделать небольшие (диам. 6 см) шарики, выложить на тарелку, остудить. (На окно или в холодильник, пока делается тесто) Пресное. В большую миску засыпать муку. Сделать углубление. Насыпать соли. Налить воды (температура не важна). Начать замешивать руками. Тесто должно быть пластичным, упругим, не липким. Отщипывается маленький кусочек теста (такой примерно как шарик начинки, мжно поменьше) Из него делается  шарик. Из шарика сплющивается блинчик. Он раскатывается до плоского блинчика диаметром примерно 7-8 см. Затем в его центр кладётся начинка. Защипывается как угодно. Вариант вареника подходит. Кладётся эта конструкция на стол (в муке, чтоб не прилип). Раскатывается до плоского блина, равномерно круглого и тонкого. Сковорода (лучше чугунная) раскаляется. На неё кладется раскатанный хычин. Переворачивать надо как можно чаще, чтоб не пригорел. Когда надуется полностью, хычин готов. Снимаем. Мажем маслом сливочным с обеих сторон. Время от времени со сковороды надо снимать подгорающую муку. Дым и чад с кухне – нормальное явление, форточку открой сразу. >>
Читати далі →