Маршрути з Безенгів на Андроїді
Posted by Taras Kushnir on June 10, 2013
Деякий час назад часто проглядав гайд по АУСБ “Безенги” і шукав однакові маршрути по складності та інших критеріях (наприклад, всі маршрути з “Теплого кута”). Через деякий час мені надоїло і в результаті я написав простеньку програмку під андроїд, яка це діло робить за мене. В програмці простий список всіх маршрутів з висотами, складностями та місцем виходу і поле для фільтру. Банально просто, але ефективно. Програмку можна звантажити з дропбокса. Вихідний код доступний на гітхабі. Там же в файликах можна знайти csv файл з самими маршрутами Тестував тільки на android 4.0.3. Має працювати на цій версії і вище.
Читати далі →
Огляд 3- або 4-сезонних 2-місних наметів для альпінізму
Posted by Taras Kushnir on June 8, 2013
Вибираю собі новий намет на заміну трекінговому Hannah Trekker 3 (в якому під Ельбрусом ночувало 5 людей). Сьогодні замовив інший намет і вирішив зробити огляд існуючих варіантів на сьогодні, бо треба викласти все, що думав. Але спочатку - бажані характеристики (фактично, рівноцінні): вага (до двох кілограмів) вітро- та водостійкість місце для двох людей (не більше і не менше) місце в тамбурі для спорядження не має бути "складних конструкцій" дуг (тобто "в повітрі" не має бути точок, де з'єднуються 2-3 дуги), що послаблює конструкцію тенту наявність внутрішнього тенту (себто двошаровий намет) бажано опція "outer tent first", коли можна зібрати зовнішній тент разом із внутрішнім (наприклад, коли йде дощ і потрібно не замочити внутрішній тент) конструкція намету freestanding, тобто не обов'язково ставити розтяжки для того, щоб встановити намет стабільно бажано, щоб форма тенту звужувалась до ніг (тоді в намет не можна буде помістити більше двох людей, наприклад, трьох "валетами" вже не вийде) бажано 4-х сезонність (можливість використовувати на снігу і під час снігопаду) міцне дно (щоб не боятись встановлювати намет на камінні, яке часто буває в горах) не захмарна ціна
Читати далі →
"Пісок на зубах" [проект] М5 на Чортових скелях
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
Схема іншого драйтулінгового маршруту на камені “Action directe”. Вся лінія проходить по нависанню і має 2 ключі. Тим не менше, “Пісок на зубах” легший за “Топлес” - в ньому багато кишеньок великих і, думаю, назва достатньо красномовна :) Схема під катом
Читати далі →
Метаморфози Альпініста
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
В нашому суспільстві поняття “Альпініст” - дуже швидкоплинне. Мало хто доживає до старості Альпіністом. Зазвичай все починається із невеликих гір: це заманливе відчуття свободи, втоми, небезпеки, загубленості. Тебе затягує в цей омут свободи із шаленою швидкістю: он ти вже і сходив всі гори в доступному тобі районі. А в інших районах гори не звичайні! На них не тільки йти треба, а ще й лізти. Так-так, саме лізти, займатись скелелазінням! О.. це ще страшніше, ніж бути в горах самому. І ще краще, ніж просто ходити в гори! А що буде якщо це поєднати?
Читати далі →
Теорія деградації художників
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
Жив колись художник Дмитро і малював він красиві малюнки простим м’яким олівцем на простому папері А4. Друзі та родичі казали, що в нього гарно виходить і, можливо, пророчили йому стати хорошим художником. Але з часом у Дмитра переставало виходити передавати душу та ідею того, що він хотів намалювати, з допомогою одного олівця. Тому він почав вдаватись до хитрощів: он малюнок вугіллям, он - сангіною, а ось і одноколірна акварель. На деякий час це його врятувало і його малюнки знову набули сили, якої мали колись. І часу треба менше: де не вистарчає вміння передати душу відтінками - врятує колір. Але і той час скоро минув і ось Дмитро вже малює різнокольоровою пастеллю та маслом: авось колір його врятує! І знову невелике спасіння. Так, наче стрибаючи з айсберга, який потрошки тане, на наступний айсберг в надії протриматись на ньому довше за попередній. І тут в якийсь момент Дмитро помічає, що йому ліньки малювати і кольорові малюнки. Ой, що це тут? Фотоапарат? Більше не треба довго сидіти з альбомом і не треба стояти біля мольберта? Цик-цик: от і малюнок. Так.. Це те, що треба! Хвала богам ліні! Цик-цик.
Читати далі →