"Пісок на зубах" [проект] М5 на Чортових скелях
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
Схема іншого драйтулінгового маршруту на камені “Action directe”. Вся лінія проходить по нависанню і має 2 ключі. Тим не менше, “Пісок на зубах” легший за “Топлес” - в ньому багато кишеньок великих і, думаю, назва достатньо красномовна :) Схема під катом
Читати далі →
Метаморфози Альпініста
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
В нашому суспільстві поняття “Альпініст” - дуже швидкоплинне. Мало хто доживає до старості Альпіністом. Зазвичай все починається із невеликих гір: це заманливе відчуття свободи, втоми, небезпеки, загубленості. Тебе затягує в цей омут свободи із шаленою швидкістю: он ти вже і сходив всі гори в доступному тобі районі. А в інших районах гори не звичайні! На них не тільки йти треба, а ще й лізти. Так-так, саме лізти, займатись скелелазінням! О.. це ще страшніше, ніж бути в горах самому. І ще краще, ніж просто ходити в гори! А що буде якщо це поєднати?
Читати далі →
Теорія деградації художників
Posted by Taras Kushnir on March 26, 2013
Жив колись художник Дмитро і малював він красиві малюнки простим м’яким олівцем на простому папері А4. Друзі та родичі казали, що в нього гарно виходить і, можливо, пророчили йому стати хорошим художником. Але з часом у Дмитра переставало виходити передавати душу та ідею того, що він хотів намалювати, з допомогою одного олівця. Тому він почав вдаватись до хитрощів: он малюнок вугіллям, он - сангіною, а ось і одноколірна акварель. На деякий час це його врятувало і його малюнки знову набули сили, якої мали колись. І часу треба менше: де не вистарчає вміння передати душу відтінками - врятує колір. Але і той час скоро минув і ось Дмитро вже малює різнокольоровою пастеллю та маслом: авось колір його врятує! І знову невелике спасіння. Так, наче стрибаючи з айсберга, який потрошки тане, на наступний айсберг в надії протриматись на ньому довше за попередній. І тут в якийсь момент Дмитро помічає, що йому ліньки малювати і кольорові малюнки. Ой, що це тут? Фотоапарат? Більше не треба довго сидіти з альбомом і не треба стояти біля мольберта? Цик-цик: от і малюнок. Так.. Це те, що треба! Хвала богам ліні! Цик-цик.
Читати далі →
Перший драйтулінговий маршрут [проект] "Топлес" на Чортових Скелях у Львові
Posted by Taras Kushnir on March 25, 2013
На цих вихідних у Львові відбулось зібрання невизнаних драйтулерів на скелях, які знаходяться трохи нижче відомих Чортових Скель. Наш квартет облазив одну поки що безіменну скелю, яку ми вже встигли охрестити “Action Directe”, як влучно висловився один з драйтулерів, натякаючи на однойменний маршрут у Німеччині складності 9а: аж занадто наш камінчик схожий на той, по якому пролягає цей монстр світу скелелазіння. Лазили з верхньою страховкою і великими зависами: день до того був Амбалфест на Погулянці. Та і лазиться нелегко. Половина скелі - серйозне нависання (на фотографії видно, що сніг лежить до нависання). Як би там не було, мені першому вдалось домучити до верху дві логічні лінії на нашому маленькому камені. Про одну з тих ліній (“Топлес”) і піде мова нижче. Фотографія зі схемою в комплекті.
Читати далі →
Crux AK 47 X: перші враження або вибір штурмового рюкзака
Posted by Taras Kushnir on March 21, 2013
Нарешті вчора приїхав мій новий рюкзак Crux AK 47 X, якого я обирав добрі 2 місяці і я можу зробити невеликий огляд. Критеріями мого відбору штурмових рюкзаків були: низька вага (в районі 1 кг) міцний матеріал (для того, щоб не переживати за акуратність використання) зручна спинка (бажано каркас) об'єм в районі 45 літрів наявність кілець для розвіски  спорядження (як виявилось, кільця на рюкзаку - дуже зручні для цього) мінімум прибамбасів, які, до того ж, важать багато (відсутність кріплення для лиж, кишені для кішок) хороші бічні шлейки (щоб не було проблем із причепленням карімата, палатки, шнурка) сумісність із питною системою універсальні кріплення для льодорубів та льодових інструментів адекватна ціна (останній фактор, бо тяжче знайти хороший рюкзак)
Читати далі →