Про пульсоміри
Posted by Taras Kushnir on June 17, 2013
Вже півроку, як я користуюсь пульсоміром Polar FT7. Спочатку я хотів собі якийсь Suunto, але коли дізнався, що в них у всіх базових моделей немає навіть підсвітки, я засумнівався в цьому бренді. А пульсомір, в якого вже є мінімум необхідних функцій, коштує від $200. Тому я звернувся до бренду-кандидата на друге місце - Polar (з ціною $80). Несподіванка чекала і тут. Хоча в Polar підсвітка є у всіх базових моделях, у всіх попередниках FT7 для зміни батареї потрібно віддавати годинник у ремонт Polar. У FT7 це можна зробити самому з допомогою монети: задня кришка відкручується. Також тільки починаючи з FT7 можна звантажувати файли із пульсом на комп’ютер через спеціальний девайс (з блютузом). Проблема в тому, що девайс цей коштує близько півсотні доларів. Але поки необхідності у деталях немає і мені вистачає показників середнього пульсу та максимального пульсу крім деяких інших. З пульсоміром бігаю по доріжках та в горах. Сам годинник на руці сидить зручно і ремінець на тіло теж зручний. Є водозахист “50м”, тобто для душу буде достатньо. Тим, хто ще не вибрав пульсомір, я рекомендую цей Polar FT7 (жаль не заплатили за рекламу)
Читати далі →
Сильним - не треба, слабакам - не поможе або Враження з Goverla Race
Posted by Taras Kushnir on June 16, 2013
Ще сьогодні рано я біг по хребту Чорногори з-під лоба дивлячись вперед на мою ціль - звичайнісіньку нашу Говерлу. А все тому, що цього року вперше в Україні вирішили провести змагання із скайранінгу (або просто гірського бігу) в Карпатах під назвою Goverla Race. Змагання полягали в забігу з великим перепадом висот на дві дистанції: Козмещик-Говерла та Козмещик-Говерла-Петрос. Старти були в 7:30 та 7:00 відповідно. Наскільки я знаю, в сумі обох дистанцій, було близько сотні учасників з різних країн: Нідерланди, Польща, Молдова, Білорусь, Росія, Україна.
Читати далі →
Альпіністи жартують
Posted by Taras Kushnir on June 11, 2013
Вирішив зібрати всі баяни з різних джерел, в основному - з людей, з якими займаюсь альпінізмом. Список буде доповнюватись. Лізуть три альпіністи в Альпах. Залишився 1 шнурок до вершини. А там, як положено, кафе, підйомник, глінтвейн. Перший альпініст кричить офіціанту: Офіціант, за 20хв столик і три глінтвейни! Оглядається вниз, а тоді: А ні! Два! Два! Самостраховкааааааа… Весело звеня карабинами, вниз пролетела связка альпинистов Під катом більше
Читати далі →
Маршрути з Безенгів на Андроїді
Posted by Taras Kushnir on June 10, 2013
Деякий час назад часто проглядав гайд по АУСБ “Безенги” і шукав однакові маршрути по складності та інших критеріях (наприклад, всі маршрути з “Теплого кута”). Через деякий час мені надоїло і в результаті я написав простеньку програмку під андроїд, яка це діло робить за мене. В програмці простий список всіх маршрутів з висотами, складностями та місцем виходу і поле для фільтру. Банально просто, але ефективно. Програмку можна звантажити з дропбокса. Вихідний код доступний на гітхабі. Там же в файликах можна знайти csv файл з самими маршрутами Тестував тільки на android 4.0.3. Має працювати на цій версії і вище.
Читати далі →
Огляд 3- або 4-сезонних 2-місних наметів для альпінізму
Posted by Taras Kushnir on June 8, 2013
Вибираю собі новий намет на заміну трекінговому Hannah Trekker 3 (в якому під Ельбрусом ночувало 5 людей). Сьогодні замовив інший намет і вирішив зробити огляд існуючих варіантів на сьогодні, бо треба викласти все, що думав. Але спочатку - бажані характеристики (фактично, рівноцінні): вага (до двох кілограмів) вітро- та водостійкість місце для двох людей (не більше і не менше) місце в тамбурі для спорядження не має бути "складних конструкцій" дуг (тобто "в повітрі" не має бути точок, де з'єднуються 2-3 дуги), що послаблює конструкцію тенту наявність внутрішнього тенту (себто двошаровий намет) бажано опція "outer tent first", коли можна зібрати зовнішній тент разом із внутрішнім (наприклад, коли йде дощ і потрібно не замочити внутрішній тент) конструкція намету freestanding, тобто не обов'язково ставити розтяжки для того, щоб встановити намет стабільно бажано, щоб форма тенту звужувалась до ніг (тоді в намет не можна буде помістити більше двох людей, наприклад, трьох "валетами" вже не вийде) бажано 4-х сезонність (можливість використовувати на снігу і під час снігопаду) міцне дно (щоб не боятись встановлювати намет на камінні, яке часто буває в горах) не захмарна ціна
Читати далі →