Коротенький FAQ про Мармароси
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
Як краще доїхати зі Львова? Поїздом до Солотвино, а потім на маршрутці до Ділового. Ще є варіант Львів-Рахів і з Рахова маршруткою до Ділового. Куди йти з Ділового? Мостом, потім попри церкву і далі по дорозі приблизно 12км Де заночувати? Під Попом Іваном Мармароським є полонина Лисича, де є вода та місця для наметів Що там можна побачити? Можна сходити на самого Попа, сходити на озеро за Попом Іваном та по скелястих околицях Всі Мармароси - скелясті? Ні. Основні гарні краєвиди - в околі Попа Івана. Далі - нудна і довга дорога по хребту Як справи з мобільним зв'язком? Крім Рахова в ближніх селах та ближче до кордону працює Kyivstar та Djuce і не працює Life. Яку карту брати? Найкращі зараз - польські карти (недавно вийшли), такого плану, як "Центральні Горгани".
Читати далі →
Перше тестування Primus Omnilite Ti та MSR Alpinist 2 Pot
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
По приходу цих чудових залізяк я поспішив за першим-ліпшим очищеним паливом, заправив балон, набрав 2 літри води в MSR Pot і включив пальник. Воду Omnilite Ti закип’ятив. Два літри прохолодної води за 6 хвилин і 45 секунд. Без вітрозахисту чи додаткового приладдя. Але коли я вилив воду з MSR Pot, був сильно здивований. Її буквально “пропалило” наскрізь: з внутрішнього боку днища з’явились плями характерного кольору. Під катом кілька фото
Читати далі →
Навантаження на станцію, залежно від кута між точками
Posted by Taras Kushnir on July 7, 2013
[latexpage] Ще одна річ, що породжувала завжди багато спорів в наших вузьких колах. Часто все зводилось до того, що я пальцями на скелі розказував про “косинуси” і напрями сили. Табличка (кут-сила) в “Climbing Self-Rescue” надихнула знайти підтвердження моїм словам. Під катом - обіцяна табличка та математичне доведення.
Читати далі →
Блокування реверсо
Posted by Taras Kushnir on July 7, 2013
Продовжую читати “Climbing Self-Rescue” і там же ж наткнувся на блокування страхувального пристрою (або вузла UIAA чи Munter hitch), як на основний елемент при спасроботах. Причому є 2 різні способи. один - як на відео - блокування до шнурка. А ще є спосіб блокування до карабіну на цьому відео.
Читати далі →
Таблиця надійності вузлів
Posted by Taras Kushnir on July 4, 2013
Читаю зараз книжку “Climbing Self-Rescue”. В неї в додатках є табличка, про яку я давно мріяв - табличка надійності вузлів (наскільки вузол послаблює шнурок чи стропу). Пишуть, що дані взяті із “Illustrated encyclopedia of knots”, “Knots for climbers” та “Outdoor knots book”        Вузол                                                 Відсоток втрати сили Простий шнурок 0% Вісімка двома кінцями            20-30% Вісімка одним кінцем             19-34% Альпійський провідник            28-39% Булінь                           26-45% Подвійний булінь                 25-30% Прямий двома кінцями           32-42% Стремено                         35-45% Прямий на стропі                 30-40% Греп-вайн                        20-35% Зустрічна вісімка                19-30%
Читати далі →