Звіт по тренуваннях за 6 місяців 2013 року (статистика)
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Від приїзду з альптабору Безенги минулого року я почав вести такий собі щоденник тренувань, в який записував дату, тривалість, кількість різних пролізених болдерінгів, свою суб’єктивну оцінку та якісь коментарі. Скоро я знов їду в Безенги і прийшов час підбити підсумки. Підсумки підбивались з січня місяця, оскільки я тільки тоді почав ходити знову на стенд після перерви в 2 місяці через травму пальця. Минулого року я пролазив з мотузкою 5с на онсайт, 6а на редпоінт. В кінці цього сезону я пролажу 6с/6с+ на редпоінт (загалом - три 6с та одна 6с+). У змаганнях BoulderRing, які проходили у Львові і в яких я вперше брав участь, я посів 22 місце із 50 в чоловічому рейтингу. В сумі за 230 годин було проведено з користю 88 тренувань. З них 27 я вважав досить успішними і поставив їм високі бали (7 та 8 з 10), а з них 11 - найуспішніші (заслужили показник 8 з 10 по моїй системі оцінки тренування). З 88 тренувань 12 були просто жахливими, на яких в мене відвалювались руки, не стояли ноги і взагалі нічого не виходило (оцінки менше 5 з 10). Решта близько 50 тренувань проходили в звичайній формі по моєму плану. Про свою систему тренувань можна буде якось розказати в окремому пості. Тренування складалися з: 50 болдерінгових 10 виїздів на скелі Довбуша + 10 днів активного лазіння в Криму 7 драйтулінгових тренувань 7 занять на фінгерборді 8 занять у тренажерному залі 2 тренування ІТО За цей сезон я отримав 3 травми: надірвав меніск (лікував з повним загоєнням 3 тижні) - викрутив ногу в коліні, коли затиснув стопу між зачіпками на стенді пошкодив [зв'язку A2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на середньому пальці правої руки (2 місяці загоєння) - власне після загоєння я і почав цей сезон - в січні 2013 року пошкодив [зв'язку А2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на безіменному пальці лівої руки (лікував профілактичною замоткою лейкопластиром) Під катом більше висновків та статистики у вигляді графіків.
Читати далі →
Сайт з дослідженнями по альпінізму
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Сайт з дослідженнями по альпінізму Непоганий сайт із купою обґрунтованих матеріалів по альпінізму та скелелазінню. Багато з їх досліджень були прийняті в UIAA і включені в рекомендації для альпіністів.
Читати далі →
Про деякі серцеві патології в альпіністів на ЕКГ
Posted by Taras Kushnir on July 19, 2013
[Переклад, оригінал тут і тут] Написано (перекладено) по враженнях з недавнього медогляду перед високими горами. Що означають синусова аритмія та гіпертрофія шлуночків з ЕКГ для альпініста/скелелаза.
Читати далі →
Коротенький FAQ про Мармароси
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
Як краще доїхати зі Львова? Поїздом до Солотвино, а потім на маршрутці до Ділового. Ще є варіант Львів-Рахів і з Рахова маршруткою до Ділового. Куди йти з Ділового? Мостом, потім попри церкву і далі по дорозі приблизно 12км Де заночувати? Під Попом Іваном Мармароським є полонина Лисича, де є вода та місця для наметів Що там можна побачити? Можна сходити на самого Попа, сходити на озеро за Попом Іваном та по скелястих околицях Всі Мармароси - скелясті? Ні. Основні гарні краєвиди - в околі Попа Івана. Далі - нудна і довга дорога по хребту Як справи з мобільним зв'язком? Крім Рахова в ближніх селах та ближче до кордону працює Kyivstar та Djuce і не працює Life. Яку карту брати? Найкращі зараз - польські карти (недавно вийшли), такого плану, як "Центральні Горгани".
Читати далі →
Перше тестування Primus Omnilite Ti та MSR Alpinist 2 Pot
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
По приходу цих чудових залізяк я поспішив за першим-ліпшим очищеним паливом, заправив балон, набрав 2 літри води в MSR Pot і включив пальник. Воду Omnilite Ti закип’ятив. Два літри прохолодної води за 6 хвилин і 45 секунд. Без вітрозахисту чи додаткового приладдя. Але коли я вилив воду з MSR Pot, був сильно здивований. Її буквально “пропалило” наскрізь: з внутрішнього боку днища з’явились плями характерного кольору. Під катом кілька фото
Читати далі →