Сайт з дослідженнями по альпінізму
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Сайт з дослідженнями по альпінізму Непоганий сайт із купою обґрунтованих матеріалів по альпінізму та скелелазінню. Багато з їх досліджень були прийняті в UIAA і включені в рекомендації для альпіністів.
Читати далі →
Про деякі серцеві патології в альпіністів на ЕКГ
Posted by Taras Kushnir on July 19, 2013
[Переклад, оригінал тут і тут] Написано (перекладено) по враженнях з недавнього медогляду перед високими горами. Що означають синусова аритмія та гіпертрофія шлуночків з ЕКГ для альпініста/скелелаза.
Читати далі →
Коротенький FAQ про Мармароси
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
Як краще доїхати зі Львова? Поїздом до Солотвино, а потім на маршрутці до Ділового. Ще є варіант Львів-Рахів і з Рахова маршруткою до Ділового. Куди йти з Ділового? Мостом, потім попри церкву і далі по дорозі приблизно 12км Де заночувати? Під Попом Іваном Мармароським є полонина Лисича, де є вода та місця для наметів Що там можна побачити? Можна сходити на самого Попа, сходити на озеро за Попом Іваном та по скелястих околицях Всі Мармароси - скелясті? Ні. Основні гарні краєвиди - в околі Попа Івана. Далі - нудна і довга дорога по хребту Як справи з мобільним зв'язком? Крім Рахова в ближніх селах та ближче до кордону працює Kyivstar та Djuce і не працює Life. Яку карту брати? Найкращі зараз - польські карти (недавно вийшли), такого плану, як "Центральні Горгани".
Читати далі →
Перше тестування Primus Omnilite Ti та MSR Alpinist 2 Pot
Posted by Taras Kushnir on July 12, 2013
По приходу цих чудових залізяк я поспішив за першим-ліпшим очищеним паливом, заправив балон, набрав 2 літри води в MSR Pot і включив пальник. Воду Omnilite Ti закип’ятив. Два літри прохолодної води за 6 хвилин і 45 секунд. Без вітрозахисту чи додаткового приладдя. Але коли я вилив воду з MSR Pot, був сильно здивований. Її буквально “пропалило” наскрізь: з внутрішнього боку днища з’явились плями характерного кольору. Під катом кілька фото
Читати далі →
Навантаження на станцію, залежно від кута між точками
Posted by Taras Kushnir on July 7, 2013
[latexpage] Ще одна річ, що породжувала завжди багато спорів в наших вузьких колах. Часто все зводилось до того, що я пальцями на скелі розказував про “косинуси” і напрями сили. Табличка (кут-сила) в “Climbing Self-Rescue” надихнула знайти підтвердження моїм словам. Під катом - обіцяна табличка та математичне доведення.
Читати далі →