Гайдбук по Скелях Довбуша
Posted by Taras Kushnir on July 25, 2013
Останнім часом часто питають про гайдбук по Скелях Довбушах. Вирішив для зручності залити його тут. Звантажити можна по посиланню нижче. guidebook_dovbush або з зеркала
Читати далі →
Не буває в житті співпадінь
Posted by Taras Kushnir on July 25, 2013
Буває, мене охоплюють фаталістичні настрої. Але часто буває, що це не без причини. Післязавтра я їду в Безенги, Кабардино-Балкарія. Останній тиждень проходить у зборах та інших клопотах для поїздки. Сьогодні рано, їдучи сонним в маршрутці на роботу я побачив у вікно друга, якого не бачив вже місяць. Подумав, що жаль, що не можу вийти і потиснути йому руку, попрощатись. По приїзді на роботу я більше за це не думав. Робочий день проходив напружено і я забув за те, що бачив його ранком. Після роботи - тренування, яке остаточно розмішало кашу в моїй голові. Коли я повертався додому, вже на іншій маршрутці, я стояв біля дверей. І на кожній зупинці я виходив і випускав людей, що виходили. І на зупинці перед тією, на якій мені треба вийти, я випустив людей і не зайшов назад. Я зробив це несвідомо. Я часто бігаю по тій вулиці, де їхала маршрутка і можливо я подумав, що тут треба не їхати, а йти чи бігти. Зрозумів що сталось я тоді, коли маршрутка закрила двері і поїхала. В мене промайнула думка, що це не просто так (я ж фаталіст) і я пішов собі додому по тій вулиці, де бігаю. Нічого цікавого не відбувалось, але вже в самому кінці вулиці я зустрів мого знайомого, якого бачив ранком. Це якраз було те, чого я чекав. Саме тому я “випадково” вийшов з маршрутки..
Читати далі →
Звіт по тренуваннях за 6 місяців 2013 року (статистика)
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Від приїзду з альптабору Безенги минулого року я почав вести такий собі щоденник тренувань, в який записував дату, тривалість, кількість різних пролізених болдерінгів, свою суб’єктивну оцінку та якісь коментарі. Скоро я знов їду в Безенги і прийшов час підбити підсумки. Підсумки підбивались з січня місяця, оскільки я тільки тоді почав ходити знову на стенд після перерви в 2 місяці через травму пальця. Минулого року я пролазив з мотузкою 5с на онсайт, 6а на редпоінт. В кінці цього сезону я пролажу 6с/6с+ на редпоінт (загалом - три 6с та одна 6с+). У змаганнях BoulderRing, які проходили у Львові і в яких я вперше брав участь, я посів 22 місце із 50 в чоловічому рейтингу. В сумі за 230 годин було проведено з користю 88 тренувань. З них 27 я вважав досить успішними і поставив їм високі бали (7 та 8 з 10), а з них 11 - найуспішніші (заслужили показник 8 з 10 по моїй системі оцінки тренування). З 88 тренувань 12 були просто жахливими, на яких в мене відвалювались руки, не стояли ноги і взагалі нічого не виходило (оцінки менше 5 з 10). Решта близько 50 тренувань проходили в звичайній формі по моєму плану. Про свою систему тренувань можна буде якось розказати в окремому пості. Тренування складалися з: 50 болдерінгових 10 виїздів на скелі Довбуша + 10 днів активного лазіння в Криму 7 драйтулінгових тренувань 7 занять на фінгерборді 8 занять у тренажерному залі 2 тренування ІТО За цей сезон я отримав 3 травми: надірвав меніск (лікував з повним загоєнням 3 тижні) - викрутив ногу в коліні, коли затиснув стопу між зачіпками на стенді пошкодив [зв'язку A2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на середньому пальці правої руки (2 місяці загоєння) - власне після загоєння я і почав цей сезон - в січні 2013 року пошкодив [зв'язку А2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на безіменному пальці лівої руки (лікував профілактичною замоткою лейкопластиром) Під катом більше висновків та статистики у вигляді графіків.
Читати далі →
Сайт з дослідженнями по альпінізму
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Сайт з дослідженнями по альпінізму Непоганий сайт із купою обґрунтованих матеріалів по альпінізму та скелелазінню. Багато з їх досліджень були прийняті в UIAA і включені в рекомендації для альпіністів.
Читати далі →
Про деякі серцеві патології в альпіністів на ЕКГ
Posted by Taras Kushnir on July 19, 2013
[Переклад, оригінал тут і тут] Написано (перекладено) по враженнях з недавнього медогляду перед високими горами. Що означають синусова аритмія та гіпертрофія шлуночків з ЕКГ для альпініста/скелелаза.
Читати далі →