Ода Ци-бігу
Posted by Taras Kushnir on September 3, 2013
Після перегляду 20-хвилинного ролику на YouTube по бігу Ци, я вдягнувся, недбало розім’явся і вийшов з дому. Хотілось швидше попробувати все, що я тільки що бачив на відео. Вийшовши з під’їзду, я нахилився до падіння і почав бігти.  Перші 2 кілометри я біг під ейфорією. Я відчував, що це щось революційне. І ще одна думка крутилась в мене в голові: “я зможу пробігти півмарафон!”. Біг був справді розслабляючий. Я недавно завантажив книжку, яка називається “Ци Бег” і прочитав кілька перших сторінок. Автор розмістив на перших 10 сторінках різні подяки від людей і я вважав, що це просто дешевий піар. Вчора я все ж змінив свою думку. Я не впевнений, що біг хоч на 70% правильно, але те, як мені вдалось пересуватись по своєму звичному маршруту, мене вразило. Я вибіг під гірку в своєму звичайному темпі бігу по горизонталі. Не скажу, що втоми немає взагалі. Вона є в непідготованих гомілках, які на наступний день після бігу боліли. Але загалом відчуття настільки відрізняються від моєї попередньої техніки бігу, що я залишився повністю задоволений. По дорозі назад я відчував, що не сильно втомився. І я вирішив бігти швидше, а потім ще швидше. В результаті вже під домом я біг так, як біжать за останнім автобусом пізно ввечері. Дома, підбивши підсумки, побачив, що це був мій особистий рекорд на тій дистанції по часу. Пульс стандартний. Тепер тільки Біг Ци!
Читати далі →
Гайдбук по Скелях Довбуша
Posted by Taras Kushnir on July 25, 2013
Останнім часом часто питають про гайдбук по Скелях Довбушах. Вирішив для зручності залити його тут. Звантажити можна по посиланню нижче. guidebook_dovbush або з зеркала
Читати далі →
Звіт по тренуваннях за 6 місяців 2013 року (статистика)
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Від приїзду з альптабору Безенги минулого року я почав вести такий собі щоденник тренувань, в який записував дату, тривалість, кількість різних пролізених болдерінгів, свою суб’єктивну оцінку та якісь коментарі. Скоро я знов їду в Безенги і прийшов час підбити підсумки. Підсумки підбивались з січня місяця, оскільки я тільки тоді почав ходити знову на стенд після перерви в 2 місяці через травму пальця. Минулого року я пролазив з мотузкою 5с на онсайт, 6а на редпоінт. В кінці цього сезону я пролажу 6с/6с+ на редпоінт (загалом - три 6с та одна 6с+). У змаганнях BoulderRing, які проходили у Львові і в яких я вперше брав участь, я посів 22 місце із 50 в чоловічому рейтингу. В сумі за 230 годин було проведено з користю 88 тренувань. З них 27 я вважав досить успішними і поставив їм високі бали (7 та 8 з 10), а з них 11 - найуспішніші (заслужили показник 8 з 10 по моїй системі оцінки тренування). З 88 тренувань 12 були просто жахливими, на яких в мене відвалювались руки, не стояли ноги і взагалі нічого не виходило (оцінки менше 5 з 10). Решта близько 50 тренувань проходили в звичайній формі по моєму плану. Про свою систему тренувань можна буде якось розказати в окремому пості. Тренування складалися з: 50 болдерінгових 10 виїздів на скелі Довбуша + 10 днів активного лазіння в Криму 7 драйтулінгових тренувань 7 занять на фінгерборді 8 занять у тренажерному залі 2 тренування ІТО За цей сезон я отримав 3 травми: надірвав меніск (лікував з повним загоєнням 3 тижні) - викрутив ногу в коліні, коли затиснув стопу між зачіпками на стенді пошкодив [зв'язку A2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на середньому пальці правої руки (2 місяці загоєння) - власне після загоєння я і почав цей сезон - в січні 2013 року пошкодив [зв'язку А2](http://www.bendandmend.com.au/wp-content/uploads/2011/04/finger_anatomy_sm.jpg) на безіменному пальці лівої руки (лікував профілактичною замоткою лейкопластиром) Під катом більше висновків та статистики у вигляді графіків.
Читати далі →
Сайт з дослідженнями по альпінізму
Posted by Taras Kushnir on July 22, 2013
Сайт з дослідженнями по альпінізму Непоганий сайт із купою обґрунтованих матеріалів по альпінізму та скелелазінню. Багато з їх досліджень були прийняті в UIAA і включені в рекомендації для альпіністів.
Читати далі →
Про деякі серцеві патології в альпіністів на ЕКГ
Posted by Taras Kushnir on July 19, 2013
[Переклад, оригінал тут і тут] Написано (перекладено) по враженнях з недавнього медогляду перед високими горами. Що означають синусова аритмія та гіпертрофія шлуночків з ЕКГ для альпініста/скелелаза.
Читати далі →