Мотивуюче відео від Will Gadd
Posted by Taras Kushnir on October 17, 2013
Про рух, про життя, про біг.
Читати далі →
Ци-біг: місяць потому
Posted by Taras Kushnir on October 1, 2013
Вже місяць я вчусь нової для себе техніки бігу, яка називається Ци Біг. Після вдалого старту сталось все ж багато цікавого, про що можна розказати. На наступний день після першої пробіжки в мене навіть при звичайній ходьбі боліли гомілки. Тому я ходив теж розслаблено, сміявся, що це Ци-ходьба. Після другої пробіжки стало легше, але гомілка все ще чудово відчувалась навіть при ходьбі. І повністю її відпустило тільки після четвертої пробіжки. Коли ноги мене більше не турбували, прийшов час задуматись про взуття. З доступного мені взуття із расово правильною основою були тільки Merrel True Glove, які і були невдовзі придбані. Суть “правильного” взуття в тому, щоб носок не був сильно нижче п’ятки (в майже усіх сучасних “кросівок для бігу” п’ятка вище носка як мінімум на 11мм), оскільки це заважає правильній техніці. Також для взуття важливо, щоб воно гнулось без проблем по всіх осях (не сковувало ногу). Ці Merrel’и, хоч і не ідеальні (тяжко уявити як я буду в них бігати зимою в снігу), але все ж підходять для barefoot бігу. Щодо самого бігу Ци, то тут варто окремо зупинитись, оскільки я присвятив деякий час пошуку інших методик та оглядів. Суть в тому, що є багато клонів Ци-бігу (наприклад, Pose method), які, як і Ци-біг, були створені як бізнес-модель. Незважаючи на цю меркантильну серцевину, всі ці техніки описують так зване Gravity running, коли рушієм бігу виступає більше гравітація, аніж м’язи: суть бігу в тому, що при поставі, близькій до ідеальної, тіло починає падати і ноги підставляються під центр мас для того, щоб не дати впасти повністю. Тобто такий біг являє собою просто контрольоване падіння. При цьому, що важливо, також потрібно крок починати з носка або середини стопи, а не з п’ятки, яка, крім того, що гальмує рух бігуна, так ще й більш травматична для коліна та суглобів. Для людей, які хочуть навчитись бігати із правильною технікою для перемоги у змаганнях на швидкість, можу порекомендувати також книгу Гордона Пірі “Як бігати швидко і без травм”.
Читати далі →
Замітка про глюкозамінні добавки для зміцнення суглобів
Posted by Taras Kushnir on September 30, 2013
Деякі спортсмени перевантажують суглоби більше за інших. Особливо бігуни та скелелази. І часто вони задумуються про профілактичні фармацевтичні засоби замість того, щоб задуматись про систему і спосіб тренувань. Останнім часом популярними стали засоби на основі глюкозаміну та хондроїтину з різними добавками на зразок колагену, гіалуронової кислоти, кальцію. Наприклад, користі таких препаратів присвячена ціла сторінка вконтакті та, на перший погляд, непогана стаття на sportclimbing.ru. Оскільки для мене тема наукового підходу до тренувань особливо важлива, я прийшов з цими питаннями до лікаря-травматолога. Вияснилось наступне: прийом цих препаратів реальної користі не має. В лікарнях його виписують, оскільки дистриб’ютори за це платять гроші. А насправді відбувається наступне: згідно з дослідженнями, щоб був хоч якийсь результат, пити потрібно весь курс, який часто складається з більш, ніж 3 місяців по 3 таблетки в день. Такий прийом приглушує вироблення організмом природної змазки в суглобах і після зупинки приймання такого препарату відбувається прискорене старіння суглоба. Що в свою чергу заставляє приймати препарат знову. От і вся історія. Недавно також знайшов дослідження (і, здається, оригінал в Annals of Internal Medicine) на цю тему. Коротка суть дослідження: протягом двох років видавали класичну дозу ліків (500мг глюкозаміну + 400мг хондроїтину) і плацебо кільком групам пацієнтів, хворих остеоартрозом колінного суглоба. В результаті не виявили чудодійних ефектів від приймання глюкозамінного комплексу. Ну і не можна не згадати про відео з Рустамом Гельмановим, в якому він каже, що хімію приймати не треба. “От такі пироги” (с)
Читати далі →
Fast and Die або Пам'ятка легкоходу
Posted by Taras Kushnir on September 29, 2013
На написання цієї пам’ятки мене надихнула недавня поїздка на Кавказ і кілька дрібних походів після цього. Цього року мене підхопила течія Fast & Die Fast & Light і підхопила так солідно: я взяв одну з найлегших на сьогодні пуховок та літній спальник для ультра-марафонів в Безенги, в яких цього року було найхолодніше літо за останні 20 років (по словах місцевих жителів). Цей незабутній досвід сну у всьому одязі та носіння одночасно двох легких пуховок в таборі дещо змінив моє ставлення до легкоходства. Хочу донести до тебе, фанатичний легкоходе, думку, яку я сформував відтоді про Fast & Light. Суть в тому, що це не про носіння найлегшого спорядження, яке тільки можна знайти, а в тому, щоб це спорядження мало оптимальний коефіцієнт “користь vs вага”. Якщо буде дуже маленька вага, то і користь в невідповідних умовах буде невелика. Тобто кожна річ має свою область застосування: в холодні травневі ранки на мультипічі підійде і найлегша пуховка, а в справжніх горах з льодовиками і лавинами потрібна пуховка тепла. Оскільки мудрість людей полягає в тому, щоб навчитись на поганому досвіді інших, а не своєму власному, то будь мудрий, о майбутній легкоходе.
Читати далі →
Короткий огляд використаного спорядження за 2013 рік
Posted by Taras Kushnir on September 24, 2013
З кожним роком альпініст стає досвідченішим. З кожним роком змінюється або зміцнюється його бачення певних аспектів альпінізму. Назбирується безцінний досвід використання різного спорядження, так чи інакше необхідного на сходженнях. В цьому пості хочу зробити детальний огляд і відгуки по спорядженню, яке я використовував 2013 року на сходженнях в АУСБ “Безенги”. Треба зазначити, що спорядження це було придбане і вибране не просто так, а враховуючи деякий досвід в сходженнях на третій розряд минулого року, поїздку у Високі Татри та певним досвідом в трекінгових походах Карпатами. Отже, в даному огляді я розгляну найважливіше з одягу, альпіністського спорядження, кухонного та бівуачного спорядження, рюкзак. Одяг: Berghaus Patera Pants, Arcteryx Gamma LT jacket, Arcteryx Atom LT hoody, Arcteryx Alpha SV jacket, Norrona Nansen Jacket, Rab Xenon Jacket. Альпіністське спорядження: кішки BD Cyborg Pro, система Arcteryx R320a, каска Petzl Meteor 3, льодоруб BD Raven. Кухонне спорядження: примус Primus OmniLite Ti, банячок MSR Alpinist 2 Pot, ніж Ka-Bar Dozier Folding Thumb Notch. Бівуачне спорядження: карімат Therm-a-Rest Z-LIte, намет Terra Nova Voyager, спальник OMM Mountain Raid. Рюкзак: Crux AK 47-X, Millet Khumbu 75+10.
Читати далі →