Fast and Die або Пам'ятка легкоходу
Posted by Taras Kushnir on September 29, 2013
На написання цієї пам’ятки мене надихнула недавня поїздка на Кавказ і кілька дрібних походів після цього. Цього року мене підхопила течія Fast & Die Fast & Light і підхопила так солідно: я взяв одну з найлегших на сьогодні пуховок та літній спальник для ультра-марафонів в Безенги, в яких цього року було найхолодніше літо за останні 20 років (по словах місцевих жителів). Цей незабутній досвід сну у всьому одязі та носіння одночасно двох легких пуховок в таборі дещо змінив моє ставлення до легкоходства. Хочу донести до тебе, фанатичний легкоходе, думку, яку я сформував відтоді про Fast & Light. Суть в тому, що це не про носіння найлегшого спорядження, яке тільки можна знайти, а в тому, щоб це спорядження мало оптимальний коефіцієнт “користь vs вага”. Якщо буде дуже маленька вага, то і користь в невідповідних умовах буде невелика. Тобто кожна річ має свою область застосування: в холодні травневі ранки на мультипічі підійде і найлегша пуховка, а в справжніх горах з льодовиками і лавинами потрібна пуховка тепла. Оскільки мудрість людей полягає в тому, щоб навчитись на поганому досвіді інших, а не своєму власному, то будь мудрий, о майбутній легкоходе.
Читати далі →
Короткий огляд використаного спорядження за 2013 рік
Posted by Taras Kushnir on September 24, 2013
З кожним роком альпініст стає досвідченішим. З кожним роком змінюється або зміцнюється його бачення певних аспектів альпінізму. Назбирується безцінний досвід використання різного спорядження, так чи інакше необхідного на сходженнях. В цьому пості хочу зробити детальний огляд і відгуки по спорядженню, яке я використовував 2013 року на сходженнях в АУСБ “Безенги”. Треба зазначити, що спорядження це було придбане і вибране не просто так, а враховуючи деякий досвід в сходженнях на третій розряд минулого року, поїздку у Високі Татри та певним досвідом в трекінгових походах Карпатами. Отже, в даному огляді я розгляну найважливіше з одягу, альпіністського спорядження, кухонного та бівуачного спорядження, рюкзак. Одяг: Berghaus Patera Pants, Arcteryx Gamma LT jacket, Arcteryx Atom LT hoody, Arcteryx Alpha SV jacket, Norrona Nansen Jacket, Rab Xenon Jacket. Альпіністське спорядження: кішки BD Cyborg Pro, система Arcteryx R320a, каска Petzl Meteor 3, льодоруб BD Raven. Кухонне спорядження: примус Primus OmniLite Ti, банячок MSR Alpinist 2 Pot, ніж Ka-Bar Dozier Folding Thumb Notch. Бівуачне спорядження: карімат Therm-a-Rest Z-LIte, намет Terra Nova Voyager, спальник OMM Mountain Raid. Рюкзак: Crux AK 47-X, Millet Khumbu 75+10.
Читати далі →
Ода Ци-бігу
Posted by Taras Kushnir on September 3, 2013
Після перегляду 20-хвилинного ролику на YouTube по бігу Ци, я вдягнувся, недбало розім’явся і вийшов з дому. Хотілось швидше попробувати все, що я тільки що бачив на відео. Вийшовши з під’їзду, я нахилився до падіння і почав бігти.  Перші 2 кілометри я біг під ейфорією. Я відчував, що це щось революційне. І ще одна думка крутилась в мене в голові: “я зможу пробігти півмарафон!”. Біг був справді розслабляючий. Я недавно завантажив книжку, яка називається “Ци Бег” і прочитав кілька перших сторінок. Автор розмістив на перших 10 сторінках різні подяки від людей і я вважав, що це просто дешевий піар. Вчора я все ж змінив свою думку. Я не впевнений, що біг хоч на 70% правильно, але те, як мені вдалось пересуватись по своєму звичному маршруту, мене вразило. Я вибіг під гірку в своєму звичайному темпі бігу по горизонталі. Не скажу, що втоми немає взагалі. Вона є в непідготованих гомілках, які на наступний день після бігу боліли. Але загалом відчуття настільки відрізняються від моєї попередньої техніки бігу, що я залишився повністю задоволений. По дорозі назад я відчував, що не сильно втомився. І я вирішив бігти швидше, а потім ще швидше. В результаті вже під домом я біг так, як біжать за останнім автобусом пізно ввечері. Дома, підбивши підсумки, побачив, що це був мій особистий рекорд на тій дистанції по часу. Пульс стандартний. Тепер тільки Біг Ци!
Читати далі →
Гайдбук по Скелях Довбуша
Posted by Taras Kushnir on July 25, 2013
Останнім часом часто питають про гайдбук по Скелях Довбушах. Вирішив для зручності залити його тут. Звантажити можна по посиланню нижче. guidebook_dovbush або з зеркала
Читати далі →
Не буває в житті співпадінь
Posted by Taras Kushnir on July 25, 2013
Буває, мене охоплюють фаталістичні настрої. Але часто буває, що це не без причини. Післязавтра я їду в Безенги, Кабардино-Балкарія. Останній тиждень проходить у зборах та інших клопотах для поїздки. Сьогодні рано, їдучи сонним в маршрутці на роботу я побачив у вікно друга, якого не бачив вже місяць. Подумав, що жаль, що не можу вийти і потиснути йому руку, попрощатись. По приїзді на роботу я більше за це не думав. Робочий день проходив напружено і я забув за те, що бачив його ранком. Після роботи - тренування, яке остаточно розмішало кашу в моїй голові. Коли я повертався додому, вже на іншій маршрутці, я стояв біля дверей. І на кожній зупинці я виходив і випускав людей, що виходили. І на зупинці перед тією, на якій мені треба вийти, я випустив людей і не зайшов назад. Я зробив це несвідомо. Я часто бігаю по тій вулиці, де їхала маршрутка і можливо я подумав, що тут треба не їхати, а йти чи бігти. Зрозумів що сталось я тоді, коли маршрутка закрила двері і поїхала. В мене промайнула думка, що це не просто так (я ж фаталіст) і я пішов собі додому по тій вулиці, де бігаю. Нічого цікавого не відбувалось, але вже в самому кінці вулиці я зустрів мого знайомого, якого бачив ранком. Це якраз було те, чого я чекав. Саме тому я “випадково” вийшов з маршрутки..
Читати далі →