Як по-справжньому збільшити скелелазну витривалість?
Posted by Taras Kushnir on May 15, 2014
Безплатно. Без смс. Збільшую скелелазну витривалість. Як виявилось, все до банальності просто. Раніше я робив сети 4х4 та навіть 6х8. Лазив болдерінгові траси. Та все було не те. І ось лише нові таблетки виїзд на скелі на 12 днів, заточених під чисте скелелазіння (без альпінізму) навіть з дуже ощадливим та лінивим лазінням реально підняв витривалість, якої мені так не вистачало. Не помішало навіть те, що я два тижні не лазив перед виїздом. Витривалість збільшилась справді відчутно: сьогодні я шість разів підряд проліз 18-метровий маршрут (~ 6с/c+), на якому місяць назад зависав недалеко перед кінцем на першій спробі. Для мене тепер потрохи перестає бути загадкою як люди лазять 8a і вище. Просто треба лазити на скелях достатньо часто. І форма приходить сама собою. Я думаю, стенд буде тяжко скасувати із тренувань, але перше місце однозначно за скелями. DISCLAIMER. Звичайно, просто лазячи на скелях, не вийде так збільшити силу, як тренуваннями на стенді.
Читати далі →
Довбушоделія або 12 днів під Великою Австрійкою
Posted by Taras Kushnir on May 12, 2014
“Більше ніколи не брати залегкий спальник на Довбуші, якщо передають близько нуля вночі! Ніколи! Ніколи. Ніколи…”. Приблизно з такими думками я засинав дві ночі підряд в наметі. Час від часу я прокидався та виставляв MSR реактор назовні під проливний дощ для того, щоб знову закип’ятити трохи менше літра води в пляшку Nalgene, яку я потім засував назад собі в спальник. На мені був весь літній одяг + легенька жовта пуховка-анорак Stoic. Останній раз я так мерз вночі тоді, коли взяв у Безенги спальник OMM Mountain Raid вагою 400 грам з упаковкою. В ці два вечори в нас, під час готування, примерзав балон до мокрого столу. На щастя, не всі дні були як ті два.
Читати далі →
Pebble smartwatch як годинник для атлетів
Posted by Taras Kushnir on April 20, 2014
Pebble - це невеличкий комп’ютер за UPD $100 $150 з bluetooth’ом на борту у вигляді годинника, який може по тому ж блютузу на відстані до 10 метрів спілкуватись з вашим смартфоном до тижня без підзарядки. В інтернеті про нього можна прочитати безліч оглядів та порівнянь (Reddit, 4pda, The Verge, Habrahabr). Мене він привабив можливістю отримувати push-повідомлення з смартфона (я ніколи не чую дзвінків) та кучою написаних для нього програмок. Також нескучними обоями (вигляд годинника можна змінювати). А з недавнього часу Pebble підтримує також кастомні мови у прошивці 2.0. Тому мінуси в ньому закінчились. А ось для скелелаза, велосипедиста чи бігуна в ньому купа корисних фіч.
Читати далі →
Думки під час бігу
Posted by Taras Kushnir on April 10, 2014
Десь недавно я побачив статтю 75 думок бігуна. Мені стало цікаво про що ж думаю я, коли біжу. От сьогодні постарався відтворити те, що творилось рано в мене в голові. Рівно так, як воно там з’являлось. Не-бігунам буде нецікаво читати
Читати далі →
Тренування витривалості від Tom Randall
Posted by Taras Kushnir on March 6, 2014
Tom Randall, відомий, як скелелаз по щілинах, спонсорований Wild Country, знявся в невеликому відео, в якому розповідає про тренування витривалості. Його основні принципи: низька інтенсивність, нескладні маршрути, великий об'єм та малий відпочинок тренування витривалості різної інтенсивності скидати складність маршруту, якщо руки забиваються можна використовувати просте тренування витривалості для відновлення після травми З конкретних вправ, Tom Randall наводить дві: Сет включає в себе повисання 10 секунд на першій зачіпці, лазіння 20 секунд, 10 секунд не злазячи із стенду струшування руками на останній зачіпці, 20 секунд відпочинок внизу. Сет включає в себе пролаз 5 рухів, потім у зворотньому порядку 5 рухів, відпочинок 10 секунд. Потім 10 рухів вперід, 10 - назад, відпочинок 20 секунд. Потім 15 рухів.. Train Smarter!
Читати далі →