Замітка по тренуваннях на fingerboard
Posted by Taras Kushnir on January 30, 2015
Читаючи книжку Дейва МакЛеода “9 of 10 climbers make the same mistakes”, я дійшов до розділу, в якому Дейв описує classic fingerboard routine, тобто канонічне тренування на фігнербоарді на його думку. Тренування це полягало у вправах на максимальну силу, яку Дейв пропонував робити наступним чином: визначити свої слабкі місця (скажімо, це будуть пасиви) і висіти на фігнербоарді на одній руці на тому хваті (для більшості скелелазів, які вже займаються на фінгербоарді, на двох руках це вже не будуть вправи на максимальну силу) із підтримкою другої руки так, щоб вдалось провисіти максимум 5-8 секунд. Якщо вам вдасться провисіти більше, це вже не будуть вправи на максимальну силу. Тому Дейв пропонує висіти на одній руці з підтримкою другої руки на репіку або за раму дверей. Проблема в тому, що Дейв радить витрачати на все заняття 30-40 хвилин, враховуючи розминку. Це для мене якось суперечливо, бо перед вправами на максимальну силу хотілося б добре розімнутись, щоб не травмуватись. А якщо довго розминатись (хвилин 15-20), виходить, що самих вправ прийдеться робити мало. Вирішив написати про це йому особисто (Дейв МакЛеод відомий тим, що він один з дуже “соціальних” скелелазів високого рівня: він активно веде блог та твіттер). Через кілька днів отримав від нього відповідь (вільний переклад): Я б не розминався аж 15 хвилин на фінгербоарді. Але це нормально, що хтось довше розминається, а хтось - менше. Якщо ти розминаєшся довше, це нормально! Твій загальний час вправ на фінгербоарді буде трохи більший. Об'єм вправ в тренуванні після розминки може бути невеликим, якщо ти часто займаєшся. Але якщо ти більше відпочиваєш, то можеш робити трохи більше вправ у тренуванні. Сподіваюсь, ця інформація буде комусь корисною. Вдалих тренувань!
Читати далі →
Мотивація для скелелазів
Posted by Taras Kushnir on January 10, 2015
Переклад кількох речень із книги Дейва МакЛеода “9 out of 10 climbers make same mistakes”. Якщо вам справді треба щось для натхнення, поспостерігайте за справді хорошими скелелазами на протязі певного часу.  Одні можуть справді бути суперсильними, але погано ставлять ноги. Інші можуть бути майстрами техніки, але падають на рухах, де треба тупа сила. Надихатимуть вони вас не тому, що топові скелелази - суперлюди, а якраз навпаки! Вони - такі ж, як я і ви, та все ж вони час від часу досягають неможливого! Як в них це виходить? Зазвичай, все зводиться до цього..
Читати далі →
Як використовувати Xpiks мікростокеру
Posted by Taras Kushnir on January 8, 2015
Xpiks був створений мікростокером для мікростокерів і має допомогти вам зекономити час, що ви витрачаєте на проставляння ключових слів та завантаження ваших робіт на мікростоки. Він доступний для OS X, Windows та Linux. У цьому пості ви дізнаєтесь як: додавати роботи у потік проставляти ключові слова використовувати підказку ключових слів зберігати XMP/IPTC метадані завантажувати роботи на стоки Короткий глосарій: метадані - це додаткові текстові дані, що присутні в файлі зображення. Сюди відносяться назва, опис, авторство, ключові слова та багато інших, що не дуже цікаві мікростокерам. Всі метадані зазвичай заповнюються англійською мовою. теги - ключові слова, за допомогою яких фотографії з'являються при пошуку NB! Англомовна та повна версія цієї статті знаходиться [тут](http://xpiksapp.com/2015/how-to-use-xpiks-part-1) у двох частинах. Незважаючи на те, що програмою вже можна користуватись, Xpiks поки що знаходиться в стадії розробки, тому прохання повідомляти про будь-яку неочевидну поведінку та помилки (можна на офіційному сайті або тут в коментарях). Читайте інструкцію далі.
Читати далі →
Як завантажувати фото та ілюстрації на мікростоки?
Posted by Taras Kushnir on January 8, 2015
В цьому пості я поясню особливості завантаження своїх роботі на фотостоки на зразок Shutterstock, Depositphotos чи Fotolia. Для завантаження на мікросток ви зазвичай заходите на свій мікростоковий сайт, шукаєте кнопку “Завантажити”, вибираєте свої файли, чекаєте, поки вони завантажаться і.. сприяєте тому, щоб ваші роботи купили. Як це зробити я й опишу нижче.
Читати далі →
Зі Львова в Перемишль на велосипеді: як прокатати візу на закупи
Posted by Taras Kushnir on December 15, 2014
Польський шенген стараються отримати дуже багато львів’ян хоча б через географічне розташування: Польща знаходиться ближче до Львова, ніж інші країни Євросоюзу. Є кілька поширених типів шенгенських віз, які отримують люди: серед них бізнес-віза, туристична віза та віза “на закупи”. В кожної з віз є певні обмеження: для бізнес-візи треба запрошення, туристичну візу зазвичай відкривають на дуже невеликий проміжок часу, а віза “на закупи” коштує дорожче за інші (через те, що конкретно в Польщу її треба виробляти перший раз двічі підряд). Тим не менше, я схильний думати, що саме віза “на закупи” дає найбільшу свободу руху. Про те, як швидше пройти процедуру отримання такої візи читайте під катом.
Читати далі →